Служіння в День Святої Трійці

27 травня 2018 року Божого — П’ятдесятниця, чи день Святої Трійці. Через десять днів після Вознесіння, або на п’ятдесятий день від Пасхи християни відзначають день Святої Трійці, або “зелені свята”, чи П’ятдесятницю. Це свято, одне з найдавніших, власне, є днем народження Церкви.

У день вшанування Святої Трійці, cвяткове богослужіння очолив настоятель собору Архістратига Михаїла м. Хмельницького митрофорний протоієрей Михайло Наконечний у співслужінні ієрея Артема Капиці, диякона Олександра Бонка та диякона Володимира Колоскова.

Після євангельського читання отець Михайло виголосив проповідь на тему свята, в якій розкрив догмат про Пресвяту Трійцю.

Після коліноприклонних молитов до Святого Духа відбулося традиційне для цього дня освячення зелених гілочок, якими на свято Трійці прийнято прикрашати храми та помешкання. Так святкувала П’ятдесятницю Церква Старозавітна. Новозавітна також зберегла цей звичай, надавши йому нового значення: тепер молода зелень і квіти не лише символізують принесення Богу зачатків весни, а й саму Церкву Христову, крім того, вказують на оновлення людей Духом Святим.